عیب یابی سیستم عامل پس از آلودگی در کسپرسکی

عیب یابی سیستم عامل پس از آلودگی در کسپرسکی

عیب یابی سیستم عامل پس از آلودگی در کسپرسکی

این بخش اطلاعاتی درباره نحوه بازیابی سیستم عامل پس از ویروسی شدن ارائه می دهد

بازیابی سیستم عامل پس از آلودگی

عیب یابی سیستم عامل با استفاده از برنامه عیب یابی Windows Microsof

درباره Rescue Disk

 

بازیابی سیستم عامل پس از آلودگی

اگر گمان می برید که سیستم عامل شما در نتیجه فعالیت بدافزار یا یک نقص سیستم خراب شده یا تغییر کرده است، از برنامه عیب یابی Microsoft Windows استفاده کنید، این برنامه هر گونه اثری از موارد مخرب در سیستم را پاک می کند. Kaspersky Lab توصیه می کند که پس از رفع آلودگی رایانه برنامه را اجرا کنید تا از رفع تمام تهدیدات و آسیبهای ناشی از آلودگی ها اطمینان حاصل شود.

این برنامه بررسی می کند که آیا تغییری در سیستم ایجاد شده است یا خیر، که می تواند شامل دسترسی به شبکه مسدود شده،پسوندهای نام فایل برای فرمت های شناخته شده تغییر یافته، پانل کنترل مسدود شده و دیگر موارد. دلایل مختلفی برای بروز این آسیب ها وجود دارد. این دلایل می تواند شامل فعالیت بدافزار، پیکربندی نادرست سیستم، نقص سیستم یا برنامه های تغییر
دهنده عملکرد برای بهینه سازی سیستم شوند. این آسیب ها وجود دارد. این دلایل می تواند شامل فعالیت بدافزار، پیکربندی نادرست سیستم، نقص سیستم یا برنامه های تغییر
دهنده عملکرد برای بهینه سازی سیستم شوند. پس از انجام بازبینی، برنامه اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کند تا مشخص شود که آیا نقص سیستم نیازمند توجه فوری وجود دارد یا خیر. بر اساس بازبینی انجام شده، برنامه لیستی از اقداماتی که برای برطرف کردن آسیب های بوجود آمده ضروری هستند، تولید می کند. برنامه این اقدامات را بر اساس شدت مشکل شناسایی شده گروه بندی می کند.

 

عیب یابی سیستم عامل با استفاده از راهنمای گام به گام عیب یابی

MICROSOFT WINDOWS
برای اجرای برنامه عیب یابی Microsoft Windows :
.1 پنجره اصلی برنامه را باز کنید.
.2 روی دکمه ابزارهای اضافی در قسمت پایینی پنجره اصلی کلیک کنید تا پنجره ابزارها باز شود.
.3 در سمت چپ پنجره ابزارها، روی پیوند عیب یابی Microsoft Windows کلیک کنید تا برنامه عیب یابی Microsoft Windows اجرا شود.پنجره برنامه عیب یابی Microsoft Windows باز می شود.

این برنامه شامل مجموعه ای از صفحات مراحل است که می توانید با کلیک روی دکمه های بازگشت و بعدی در میان آنها پیمایش کنید. برای بستن برنامه پس از تکمیل نصب، روی دکمه پایان کلیک کنید. برای متوقف کردن برنامه در هریک از مراحل، دکمه لغو را فشار دهید.اجازه بدهید تا مراحل برنامه را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

 

 

مرحله 1 شروع بازیابی سیستم عامل

مطمئن شوید که گزینه جستجوی آسیب ایجاد شده توسط فعالیت بدافزار در برنامه انتخاب شده باشد و سپس بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

. مرحله 2 جستجوی مشکلات
برنامه مشکلات و آسیب هایی را که باید رفع شوند، جستجو می کند. پس از پایان یافتن کار جستجو، برنامه نصب به طور خودکار به مرحله بعد می رود.

. مرحله 3 اقدام های موجود برای برطرف کردن آسیب را انتخاب کنید
تمام آسیب های یافت شده در مرحله قبل توسط Kaspersky Anti-Virus بر اساس نوع خطری که دارند، گروه بندی میشوند. برای هر گروه از آسیب ها، Kaspersky Lab مجموعه ای از اقدامات را برای رفع آسیب توصیه می کند. سهگروه وجود دارد:

 اقدامات اکیداً توصیه شده مشکلات بوجود آمده از یک تهدید امنیتی جدی را رفع می کند. توصیه می شود همه آسیب های ایجاد شده در این گروه را برطرف کنید.

 اقدامات توصیه شده با هدف ترمیم آسیب هایی که سبب ایجاد تهدید می شوند ارائه شده اند. همچنین توصیه می شود آسیب ایجاد شده در این گروه را برطرف کنید.

 اقدامات اضافی، آسیب های سیستمی را که در حال حاضر خطری ندارند ولی ممکن است در آینده امنیت رایانه راتهدید کنند، برطرف می کنند.
برای مشاهده آسیب های موجود در یک گروه، روی نماد در سمت چپ نام گروه کلیک کنید.برای اینکه برنامه بتواند یک نوع خاص از آسیب را برطرف کند، کادر بررسی موجود در سمت چپ توضیح آن
آسیب را انتخاب کنید. برنامه به صورت پیش فرض آسیب متعلق به گروه های مربوط به اقدام های توصیه شده و اکیداً توصیه شده را برطرف می کند. اگر نمی خواهید نوع خاصی از آسیب را برطرف کنید، علامت کادر کنار آن را بردارید.
اکیداً توصیه می شود که علامت کادرهایی را که به طور پیش فرض انتخاب شده اند برندارید؛ زیرا انجام این کار رایانه شما را در برابر تهدیدات آسیب پذیر می کند.

مرحله 4 برطرف کردن آسیب
پس از تعیین مجموعه اقداماتی که باید توسط برنامه انجام شود، روی دکمه بعدی کلیک کنید. برنامه، اقداماتی را که در مرحله قبل انتخاب شده اند، انجام می دهد. ممکن است برطرف کردن آسیب کمی طول بکشد. پس از برطرف کردن آسیب ایجاد شده، برنامه به طور خودکار به مرحله بعد می رود.
.
. مرحله 5 تکمیل برنامه
برای بستن برنامه بر روی دکمه پایان کلیک کنید.

 

درباره RESCUE DISK

rescue disk یک کپی از Kaspersky Rescue Disk ذخیره شده در درایو جداشدنی سی دی یا دستگاه USB  است. می توانید از Kaspersky Rescue Disk برای اسکن و آلودگی زدایی رایانه های ویروسی استفاده کنید که با استفاده از سایر روش ها آلودگی زدایی نشده اند.مثل استفاده از برنامه های ضد ویروس

اگر نسخه جعبه دار Kaspersky Internet Security را خریداری کرده اید، علاوه بر بسته نصب Kaspersky Internet Security ، سی دی نصب نیز حاوی Kaspersky Rescue Disk است. می توانید از این سی دی نصب به عنوان Rescue Disk استفاده کنید.


در ادامه

کسپرسکی اینترنت سکیوریتی برای اندروید .

کسپرسکی توتال سکیوریتی .

  کسپرسکی اینترنت سکیوریتی .

کسپرسکی انتی ویروس .

 

 

 

Share this post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =